Dyrektor informatyki

Dyrektor informatyki musi zapewnić wydajne i bezpieczne środowisko pracy i właściwą infrastrukturę teleinformatyczną. Istotne jest dobre wdrożenie jak też późniejsze właściwe utrzymanie systemów. Jednocześnie powinien posiadać wystarczającą fachową kadrę stale uzupełniającą swoją wiedzę w szybko zmieniającej się informatyce i telekomunikacji.

System informatyczny może wspomóc dyrektora informatyki zapewniając:

  • Bazę wiedzy na temat stosowanych systemów teleinformatycznych
  • Bazę z wymaganiami, pomysłami, prośbami użytkowników biznesowych
  • Helpdesk z kolejkowaniem zgłoszeń, katalogowaniem zgłoszeń podobnych
  • Bazę wiedzy z przyczynami najczęstszych problemów i stosowanych działających rozwiązań
  • Automatyzację powtarzalnych i rutynowych czynności w ramach działań wsparcia technicznego i codziennej obsługi IT
  • Sprawny elektroniczny obieg dokumentów i podpis elektroniczny
  • Ograniczenie czasu szkoleń użytkowników i nowych informatyków (e-learning, instrukcje online w intranecie, przyjazny czytelny i konfigurowalny interfejs graficzny GUI)
  • Mechanizm zarządzania zmianą i prowadzonymi projektami
  • Pracę przez przeglądarkę, dzięki czemu nie trzeba instalować i aktualizować aplikacji na każdym komputerze oddzielnie
  • Raporty i twarde liczbowe dane dotyczące zgłoszeń użytkowników i dotrzymywania warunków SLA (Service Level Agreement) aby uzasadnić koszty IT i liczbę potrzebnego personelu.

Aby mógł stosować nowoczesne rozwiązania a jednocześnie zapewniające możliwość skorzystania z dotychczasowych zasobów danych dla dyrektora informatyki proponujemy nasze rozwiązania BizPlatform , w szczególności BizProject  oraz BizHelpdesk. Proponujemy też tworzenie modułów od podstaw ściśle dostosowanych do wymagań Klienta i idealnie wpasowujące się w strukturę i procesy Klienta.

Dla dyrektora informatyki istotne są kwestie bezpieczeństwa wiedzy (know-how) i dostawcy. Aplikacje BizPlatform tworzymy w powszechnie znanej technologii, w oparciu o Framework Open Source DotNetNuke. Wielu programistów na rynku zna Microsoft .NET, dzięki czemu Kupujący nie jest uzależniony na zawsze od wiedzy dostawcy oprogramowania. Ponadto Possible oferuje możliwość dostępu do kodu bezpośrednio lub zdeponowania kodu źródłowego stworzonych aplikacji na płycie CD u notariusza. Oferujemy też szkolenia developerskie z .NET oraz audyt instalacji DotNetNuke wykonanych przez inne podmioty.
Kwestie bezpieczeństwa informatycznego BizPlatform (nadawanie uprawnień, automatyczna historia zmian, szyfrowanie, GIODO) można poznać na podstronie bezpieczeństwo, a sprawy technologiczne (platforma DotNetNuke, integracje z innymi systemami) na podstronie poświęconej stosowanej technologii.